'Тук са, за да останат' и какво друго казват децата за игрите?
Повече за децата:
Многократно сме чували аргументите на възрастните „ЗА“ или „ПРОТИВ“ видео игрите, без да обръщаме достатъчно внимание какво е мнението на децата. Затова решихме да им дадем думата, защото именно те са едно от най-важните лицата/бъдещето на гейминга.
ОТ ТЯХ РАЗБРАХМЕ:
- Можем ли да научим нещо полезно от видео игрите;
- Как могат да бъдат интегрирани успешно в училище;
- Създават ли се приятелства във виртуалния свят;
- Колко часа на ден трябва да играем (е, тук часовете се покачиха от 2 на 4, бързо станаха 6 и ако разговорът по тази тема беше продължил, вероятно щяха да скочат на 8, но няма как да им се сърдим);
- Какво толкова не разбират възрастните;
- Защо „след 21 ч. телефонът и компютърът са чао, чао“.
Видео игрите безспорно се превърнаха в един от поп-културните феномени на 21 в. В разговора с Алекс, Гери споделя, че „игрите са тук, за да останат. Може да се еволюират и да се променят, но няма да си тръгнат“. Така, че ние вярваме, че е важно да започнем да разбираме тяхната притегателна сила, особено към най-младите поколения, които израстват с тях. И се надяваме тази среща да е една стъпка в тази посока.
А, ако усещате, че не говорите на един и същи език с най-малките любители на видео игрите, когато стане дума за любимата им игра…Запознайте се с нашият неофициален гейминг речник, който ще ви помогне да започнете да се разбирате по-добре.
Проект на...
Ако геймингът и знанието са близки до сърцето ти, запиши се за нашия нюзлетър, за да бъдеш информиран за бъдещи проекти и кампании в подкрепа на смислени каузи!